NISZCZĄ NAM KRAJ – TAK, JESTEŚMY WULGARNI

Policja Polska i Policja Warszawa skarżą się na tt, że protestujący byli wulgarni.
Policjantom polskim w gustownych furażerkach i eleganckich podkoszulkach bez żadnych oznaczeń za to z mylącym napisem POLICJA przypomnę kilka rzeczy.

 
1. W ostatnich czasach mieliśmy okazję obejrzeć wiele nagrań zawierających wulgarne, prostackie, chamskie słownictwo i zachowaniA policji. To nie zginęło, to jest.
2. Otoczenie dwojga ludzi, w żaden sposób nie zachowujących się jak przestępcy, zwartym tłumem policji jest działaniem agresywnym i zaczepnym, mającym sprowokować resztę tłumu do reakcji.
3. Na filmie Włodka Ciejki jest kilka klatek gdzie widać roześmianych od ucha do ucha policjantów. Faktycznie, sytuacja zabawna. Wielu innych ma wyraz twarzy znany z przekazów z trybun meczów ligowych.
4. Nie ma przymusu pracy w policji. Żaden przyzwoity człowiek nie powinien brać udziału w akcjach przeciw obywatelom (OBYWATELOM!) którzy dążą do powstrzymania dorzynania systemu demokratycznego w Polsce.
Nawet człowiek obarczony rodziną i kredytem. Twarz ma się tylko jedną.
5. Policjancie – nie myśl tylko o tym bieżącym kredycie. Myśl też o przyszłej emeryturze. Jak uczy historia, świadczenia emerytalne dość łatwo obniżyć…
6. A jak dostaniecie rozkaz: pałować.
Albo: strzelać?
Znacie granicę?…
7. Policja nagrywa zawsze nie tylko tłum i zdarzenia, ale poszczególnych ludzi. Ale my też nagrywamy. To też nie zginie, będzie.
8. Wulgarni, mówicie. Tak, staliśmy się wulgarni. Z dyktaturami nie wygrywa się wyrafinowanymi dysertacjami.
NISZCZĄ NAM KRAJ, TAK, JESTEŚMY WULGARNI.
9. I na koniec – najważniejsze.
Policja MA SŁUŻYĆ OBYWATELOM.
NIE WŁADZY.
10. Zwłaszcza, że władza do złudzenia przypomina organizację przestępczą.
27.07.2018
Anna Izabela Nowak
zdj. TVN24
Rating: 4.2/5. From 15 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Facebook Comments